Video Poker

Video Poker to unikatowa kombinacja tradycyjnej gry w pokera i automatu typu jednoręki bandyta, która pojawiła się na rynku już w 1970 roku. Obecnie istnieje kilkanaście różnych ciekawych wariantów pokerów wideo, z których warto wspomnieć między innymi o Draw Poker, Tens or Better i Deuces Wild. Największą popularność wśród stałych graczy zdobyła jednak odmiana Jacks or Better.

Zasady gry w video pokera są podobno do reguł klasycznego pokera, tylko nieco mniej skomplikowane. Krótko mówiąc: Na początku gracz dostaje 5 kart i możliwość wymiany dowolnej z nich, a nawet wszystkich na inny komplet. Naszym zadaniem jest dobranie takich kart, które zapewnią zwycięski układ, na przykład parę waletów. Wysokości wypłat można śledzić na tabeli wypłat (paytable) – w każdym kasynie jest ona inna, mogą się one różnić też w różnych wariantach pokera wideo.

Co ciekawe Video Poker posiada funkcję gamble charakterystyczną dla automatów one-armed bandit. Daje ona graczowi możliwość zwielokrotnienia wygranych pieniędzy i polega na odgadnięciu koloru zasłoniętej karty. Opcja gamble włącza się zawsze po zwycięskim rozdaniu, ale nie jest obowiązkowa.

Najlepsze gry kasynowe znajdziesz tu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *